Головна » 2016 » Вересень » 24 » Заспокійливий чай
15:48
Заспокійливий чай

"Спокій, тільки спокій.". Саме так говорив відомий кожному з дитинства пустун Карлсон, який живе на даху. І як виявляється, він був абсолютно прав.
Дуже важливо у будь-яких ситуаціях залишатися максимально спокійним і урівноваженим. Так ви не лише збережете здоровими свої нерви, але і отримаєте схвалення з боку людей, що оточують вас. Адже хто любить людей, які зриваються почому даремно? Та ніхто. З ними і знаходитися поруч не хочеться, не те, що спілкуватися.
Проте сучасне життя буквально на кожному кроці перевіряє на міцність наші нерви, створюючи масу стресових ситуацій, в яких дуже важко зберегти душевний спокій. В результаті ми зриваємося, від чого страждаємо як ми самі, так і люди, що оточують нас.
Згодом постійні нервові стреси можуть привести до появи захворювань і шкідливих звичок. Вся річ у тому, що багато хто не бачить іншого виходу "лікування" стресу, як вживання спиртних напоїв і іншої погані. А це, у свою чергу, призводить до того, що людина починає котитися вниз по похилій успіху і у результаті опиняється біля розбитого корита, нагороджений цілим букетом хронічних і інших захворювань.
А воно вам потрібно? Ось саме чому краще всього замінити алкоголь на заспокійливий чай, який не лише неймовірно смачний, але ще і корисний. Повірте, краще провести вечір за чашкою смачного заспокійливого чаю, чим розпиваючи в компанії пляшку горілки. І про те, як готувати ці смачні трав'яні заспокійливі чаї ми і поговоримо в сьогоднішній статті.
Ні для кого не секрет, що ще з давніх часів наші предки навчилися цінувати дари природи. Вони всюди використовували різноманітні цілющі трави в народній медицині, і змогли досягти чималих успіхів на цьому терені. Властивості цілющих трав сьогодні описані в найрізноманітнішій літературі і довідниках по народній медицині. І якщо приготований вами заспокійливий чай буде ще і смачним, то це просто чудово. Адже випити такий чай хочеться, та і задоволення від такого чаювання просто невимовне.
Варто сказати, що у сучасному світі лікувальні, зокрема заспокійливі чаї, виготовляються в промислових масштабах. Це раніше бабусі-цілительки чаклували над такими відварами. А нині це усе більше прерогатива великих чайних компаній. Варто сказати, що трав'яний чай не має анінайменшого відношення до чаю, який виготовляється з чайного куща, а точніше з його листя. Є, звичайно, виключення, коли такий чай є складовою трав'яного чаю (змішані чаї).
Проте трав'яний чай частенько має навіть кращі тонізуючі і поновлюючі властивості. Зокрема, особливою популярністю користується так званий заспокійливий чай, який може пити абсолютно кожен (звичайно, якщо у вас немає алергії на компоненти). Такий чай рекомендовано вживати тим людям, чия робота зв'язана з постійними стресами. Варто відмітити, що такий чай не містить кофеїну, і як результат, нешкідливий і для тих людей, хто страждає від підвищеного тиску.

 

Існує безліч видів заспокійливих чаїв і способів їх приготування

Приміром, це заспокійливий чай, який рекомендують застосовувати при неврозах, нервовому збудженні, істеріях, спазмах кишечника, болях в ділянці серця. У таких чаях основою є корінь валеріани лікарської. Що цікаво, досі наука так і не змогла до кінця розібратися в механізмі заспокійливої дії цієї рослини. Є тільки припущення. Для приготування заспокійливого чаю нам знадобляться:
- Листя м'яти (2 чайних ложки).
- Листя трилисника водяного (2 чайних ложки).
- Кореневище валеріани (1 чайна ложка).
- Супліддя хмелю (1 чайна ложка).
Усі складові необхідно добре перемішати. Після 2 столових ложки суміші необхідно запарити двома склянками окропу. Краще всього запарювати на водяній лазні. Після необхідно дати настоятися чаю приблизно хвилин двадцять. Гарненько процідити і приймати внутрішньо по пів склянки двічі в день (уранці і на ніч, якщо турбує безсоння).
Для приготування іншого заспокійливого чаю нам буде потрібно:
- 6 грам кореня валеріани.
- 9 грамм квіток ромашки лікарської.
- 15 штук плодів кмину.
Усе це ретельно подрібнюємо, додаємо плоди кмину і заливаємо пів літром окропу. Потім настоюємо впродовж 20 хвилин, і п'ємо по пів склянки уранці(натщесерце) і перед сном увечері упродовж двох тижнів. Чудово підходить при безсонні.
Для наступного напою знадобиться:
- 4 грами кореня валеріани.
- 4 грами шишок хмелю.
- 8 грам листя м'яти.
Усі складові необхідно як можна ретельніше подрібнити, змішати, а після залити 0,5 літрами окропу. Настій, що потім вийшов, настоюють впродовж 30 хвилин і вживають уранці (натщесерце) і увечері (перед сном) по пів склянки на протязі як мінімум двох тижнів.
Ще один рецепт зажадає:


- 5 грам кореня валеріани.
- 5 грам шишок хмелю.
- 10 грам листя перцевої м'яти.
Усе це подрібнюємо і ретельно перемішуємо, заливаємо 0,5 л окропу і настоюємо упродовж 20 хвилин. Після отриманий настій необхідно процідити і пити по пів склянки три рази в день за годину після їди. Процедуру повторюємо на протязі як мінімум двох тижнів. Дуже добре підходить цей напій при безсонні і підвищеній дратівливості.
Варто сказати, що чудовий тонізуючий ефект мають листя і квіти лимонника, листя суниці, квіти і листя лаванди, конюшини, а також корінь дягеля. Відмінні заспокійливі чаї можна отримати з листя малини, м'яти перцевої,звіробою, іван-чаю, ромашки, вишні і меліси. Окрім усього іншого, ці трави мають ще приємний смак і дуже тонкий запах. Такий чай при заварюванні віддає неповторний аромат.
Неймовірно корисно в зимову пору року і ранньою весною, коли наш організм виснажений і потребує поповнення вітамінами, пити чай з горобини, малини, обліпихи, барбарису, чорної смородини і плодів шипшини. Окрім усього іншого, трав'яний заспокійливий чай не лише усуває хворобливі відчуття, але і виліковує застуду, покращує зір, робить благотворний вплив на наше серце, печінку і нирки. Проте якщо ви хочете отримати максимальний ефект, необхідно пам'ятати, що такий чай має бути правильно заварений. Не дивлячись на те, що заварювання такого чаю відніме більше часу, ніж заварювання того ж чорного або зеленого чаю, в результаті ви отримаєте воістину чудовий і неймовірно корисний напій.

Категорія: Цікава інформація | Переглядів: 675 | Додав: karpaty-tea | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar